Category: WRITING

MINU AASTA 2018 (in Estonian)

Aasta hakkab lõppema ja nagu juba traditsiooniks saanud, leiab siit kokkuvõtte minu 2018. aastal blogis kajastatud teemadest ja tegemistest. Eelmiste aastate omasid saab meenutada siit – 2015, 2016, 2017

JAANUAR

Aasta alguse seisuga olin ma lapseootel olnud juba üle viie kuu. Siit saab lugeda seda, kuidas rasedus nädalate ja trimestrite kaupa välja nägi. Esimesed kuud ei olnud kõige lihtsamad, kuid jaanuaris oli enesetunne juba palju parem ja sain lapseootust lõpuks nautima hakata.

  1. VEEBRUAR

Kuna minu kõht oli nüüdseks juba mõnusalt ümar, kutsusime koju armsa fotograafi Kerli Halliste, kes meie lapseootuse piltidele jäädvustas.

lapseootus rasedus nädalate kaupa
  1. MÄRTS

Märtsi lõpus algas mul rasedus- ja sünnituspuhkus, seega jäin täielikult kodusele režiimile. Ka mind tabas see kurikuulus pesapunumisinstinkt – paigutasin mööblit ümber, sorteerisin sahtleid, koristasin ja valmistasin kodu uue ilmakodaniku tulekuks ette.

APRILL

Minu sünnituse tähtajaks oli algselt määratud 1. mai, seega olin juba mänginud mõttega, et nii aprilli lõpp kui mai algus on väga tõenäoline aeg pisikese saabumiseks. Eks see tekitas ka paraja ootusärevuse, kuid sellegipoolest tuli 27. aprilli varahommikul voodisse nirisenud lootevesi ootamatult. See oligi meie lapse sünniloo algus. 28. aprilli varahommikul sündis meie perre poeg. Kirjutasin sellest imelisest ja intensiivsest kogemusest ka blogis põhjalikult, eesmärgiga lapseootel emasid inspireerida ja julgustada. Loe siit minu poja sünnilugu.

vettesünnitus
lapse esimesed elukuud
  1. MAI

Siit edasi keskendusin ainult beebile. Korraga oli kogu maailma õnn mulle sülle langenud. Tuleb tunnistada, et esialgu oli kohanemisprotsess ka parajalt raske. Imetamine oli väga valus ja vajas harjumist, beebil olid tugevad gaasivalud, olin ise täiesti magamata jne. Siit saab lugeda lapse esimese kolme elukuu kohta täpsemalt.

lapse esimene elukuu
lapse teine elukuu
lapse kolmas elukuu

JUUNI

Ilm oli Eestimaal juba eriti päikeseliseks ja soojaks läinud. Selle aasta suvi oli üldse erakordne – kui tavaliselt tuleb suvel sooje päevi tikutulega taga otsida, siis nüüd oli hoopis vihm haruldane nähtus. Nii ilusa ja sooja ilmaga suve teist ei mäletagi. Meile sobis see hästi, sest saime pojaga palju jalutamas käia. Jagasin blogis silmailuks ka mõningaid pilte tulpidest ning kasvuhoone rohelusest. Sekka ka üks postitus aastatagusest Botaanikaaia külastusest.

Juunis oli mul ka 30. juubel. Poeg oskas ennast kingituseks hästi ajastada :).

basiilik
tulpide aeg

JUULI

Alates juulist hakkasin tegema ka veidi fototööd. Pildistasin juba mitmendat korda oma lemmik toiduüritust Big Green Egg Favour Fair.

Käisime perega ka Pärnus, kus toimus Rõõmsate Laste Festival.

big green egg flavour fair
pop-up jäätisekohvik jäätis
Rõõmsate Laste Festival

AUGUST

Esimesed kuud möödusid, osapooled harjusid, imetamine sai selgeks ning gaasivalud taandusid. See tähendas, et meile vaatas vastu rõõmus ja rahulik, naeratav beebi. Nüüd oli ka õige aeg, et pidada vahva katsikupidu. Kirjutasin selle põhjal postituse katsikukingisoovituste kohta. Poja 4 - 6. elukuu kohta kirjutan ma varsti eraldi postituse.

Ilusal kuupäeval, 18.08.2018 toimus ka meie poja ristimine.

lutikett margit jürgenson

SEPTEMBER

Jätkasin tasapisi ka pildistamisega. Tegin näiteks tootefotod lasteaia lõpuraamatutele ja jagasin ka Saka Mõisast tehtud kinnisvarafotosid.

lasteaia lõpuraamatud
Saka mõis härrastemaja
Saka mõis

OKTOOBER

Oktoobris jagasin blogis üht varem tehtud kujundustööd (Walde logo).

Walde logo

NOVEMBER

Novembris pildistasin taas vahvat toiduüritust, mis seotud Big Green Egg grilliga. Ööbiku Gastronoomiatalu peremees ja kokk Ants Uustalu valmistas publiku silme all erinevaid hõrgutisi. Vaata siit Senso kokaklubi esimese ürituse pilte. 

senso kokaklubi toit
fotograaf üritusele

Ühel novembrikuu päeval kirjutas mulle armas Õnneli (minu kõige esimene fotoklient üldse), et kuigi ma olen hetkel beebiga kodus, siis kas võiksin tema perest äkki jõulupilte teha. Et on üks imeilusa kujundusega stuudio, kus võiksime pildistada. Palju aastaid tagasi oli just Õnneli see, kes sooviga pildistama tulla avas minu jaoks fotosessioonide ukse. Ta oli tookord näinud minu abstraktseid ja loodusfotosid, kuid võttis julgelt ühendust ja pakkus, et kas ma ei tahaks ka inimesi pildistama hakata. Sellest fotosessioonist sai minu fototeekond alguse. Vaata siit Õnneli imeilusa pere jõulusessiooni pilte.

Seekord algatas ta aga jõulupildistamiste laine. Kuna mulle see stuudio tohutult meeldis, siis võtsin vastu veel mitmeid teisigi jõulupildistamise soove. Minu juurde jõudsid väga armsad pered ja paarid. See on lihtsalt nii tore, et saan inimestele nende ilusate hetkede tabamisega rõõmu valmistada. Mind valdab alati suur tänutunne, kui keegi võtab selle aja, et piltide kohta ka tagasisidet jagada. Tagasiside on mulle äärmiselt oluline. 

Jõulupildistamine ema poegadega
Jõulupildistamine
Jõulupildistamine ema ja pojad

Novembris toimus ka RevalSpordi ja Semperi beebide ja väikelaste päev, kus pildistasin jõulunurgas armsaid põnne. 

revalsport semper beebide ja väikelaste päev

DETSEMBER

Peamiselt tegin detsembris jõulupilte (vaata siit mõningaid perepilte ja paaripilte, mis tehtud said), kuid käisin pildistamas ka Senso kokaklubi teist üritust, kus Big Green Egg grillil valmistas publiku silme all hõrgutisi veinirestorani Dominic peakokk Allar Oeselg.  

senso kokaklubi allar oeselg
big green egg
senso kokaklubi allar oeselg
Jõulunurgas pildistamine
Jõulunurgas pildistamine pere
Jõulunurgas pildistamine pere
Jõulunurgas pildistamine
fotosessioon kallimaga paaripildid
fotosessioon kallimaga paaripildid
fotosessioon kallimaga paaripildid

Eelmisel aastal oli mul sel ajal mõnusalt ümar kõhuke ees. Sel aastal aga veetsime jõulud juba kolmekesi. On eriline mõelda, et pojale olid need elu esimesed jõulud. Kingitustest enam meeldis poisile pakkepaberiga krabistada. Ja kindlasti hindas ta ka lõputut tähelepanu, mida pere ja sugulased talle osutasid.

Meie igapäevaelust jagan rohkem pilte Instagrami story'des, seega kui huvitab, siis jälgi mind Instagramis.

Soovin teile meeleolukat aastavahetuse möllu ning järgmiseid postitusi saab lugeda juba uuel aastal! 🙂

Comments

comments