Category: WRITING

MINU AASTA 2016 (IN ESTONIAN)

Aasta on kohe läbi saamas. See on kokkuvõtete tegemise ning edasise üle mõtisklemise aeg. Et jätkata eelmisel aastal algatatud traditsiooni, kirjutan blogisse kokkuvõtte ka sellest aastast. Valisin igast kuust mõned meeldejäävamad või tähtsamad sündmused. Kuigi aastaringi mahtus ka väga palju head, mainin etteruttavalt ära, et 2016 oli minu senise elu kõige kurvem aasta.

Jaanuar

Jaanuaris toimus nii mõnigi sündmus. Erilise mälestuse jättis Märjamaal asuva Ruunawere Postimõisa külastus. Tegemist on ajaloolise paigaga (kunagine postimaja), mis on nüüd ümber tehtud majutusasutuseks. 

Ruunawere postimõis

Fotograafia poole pealt toimus mitu ürituste pildistamist. Nt Katrin Kuldma moebrändi Amanjeda ürituse "Mood on ooperis" pildistamine Estonia kontserdisaalis ja Janno Seederi Feng Shui teemalise salongiõhtu pildistamine.

mood on ooperis

Veebruar

Veebruaris tegi YU Magazine minuga intervjuu, kus rääkisin oma loomingust ja loomeprotsessist.

Sain ilusa elamuse Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, kus imetlesin Eve Koha klaasinäitust "Ruumikogemus".

Eve Koha Ruumikogemus

Märts

Märtsis avanes mul suurepärane võimalus pildistada esimest korda bändi ja muusikuid. Eesti neidude elektroonilise muusika bändi KY! pildistamine toimus NOA restoranis. Fotoseeria tegime leheküljel Charm Offensive avaldatud intervjuu tarbeks.

bänd ky reelika ranik katrin kvade

Kihvt oli pildistada ka moemaailma tõusva tähe, Roberta Eineri salongiõhtut, kus noor neiu rääkis oma loomingust ja uskumatutest kogemustest. Ei ole imeks pandav, et Roberta võitis sel aastal ka Eesti moesuursündmusel, Kuldnõela galal kuldnõela.

Roberta Einer

Fotomuuseumis nägin näitust esimestest Eesti naisfotograafidest

Samuti külastasin kevadist Londonit, mille kohta tegin kaks postitust - London I ja London II. Varsti on tulekul ka kolmas video, kust näeb vinge vaatega Sky Gardenit ja muud põnevat.

natural history museum

Aprill

Aprillis pildistasin mitmeid sündmusi, nt Kultuurikatlas toimunud disainiturgu (mille põnevaim leid minu jaoks oli Arkiplant õhutaim) ja Eesti Näituste Messikeskuses toimunud sisustusmessi Interjöör 2016.

Külastasin ka Eesti Tervishoiumuuseumit, mis on nüüdsest üks mu lemmikmuuseume. Nii palju põnevat, mida näha, lugeda, proovida ja vaadata. Kui pole veel käinud, soovitan minna kogu perega.

eesti tervishoiu muuseum

Aprillis oli ilm juba kohati väga soe ja päikeseline, mille jäädvustasin ka kevade videole.

kevad

Mai

Maikuu esimesse poolde jäi mitu sündmust ja pildistamist, nt ERKI moeshow (vt ka ERKI moeshow backstage galeriid), Kultuurikatlas toimunud Vintage Tallinn ja Muuseumiöö.

Kuu lõpus suri täiesti ootamatult minu kallis vanaema. Olime terve elu väga lähedased ja seda kurbust ei anna lihtsalt sõnades kirjeldada.

Juuni

Juuni kulges mai lõpu sündmuste uduses virvarris. Tegin mõneks ajaks fotosessioonidega pausi, sest arusaadavatel põhjustel suhtlemise meeleolu puudus. Lihtsam oli pildistada liikumatuid objekte, tooteid ja kinnisvara.

Juuli

Juulis esietendus Londonis andeka noore näitekirjaniku Kristiina Kriisa teatritükk "Permafrost", mille visuaaliks oli üks minu kunagi Paldiskis pildistatud foto.

permafrost

Uut laadi kogemus oli Jõelähtme Golfikeskuses toimunud Big Green Egg Flavour Fair ehk toiduüritus, kus 13 Eesti restoranide peakokka valmistas hõrgutavaid toite spetsiaalsetel rohelistel Big Green Egg grillidel.

Külastasin esimest korda Energia Avastuskeskust ning tegin sellest ülevaate nii videos kui pildis.

Energia Avastuskeskus

August

Augusti esimeses pooles külastasin KUMUs Aleksandr Vassiljevi moeväljapanekut "Poeesia ja spliin".

kumu aleksandr vassiljev poeesia ja spliin

Oli suur soov minna kuskile vaikusesse ja looduse keskele, mistõttu viibisin mitu päeva Kilingi-Nõmme RMK metsamajakeses.

kilingi nõmme metsamaja rmk

Augusti lõpus suri ka minu teine vanaema. Üsna sõnadega kirjeldamatu on kaotada samal aastal kaks perekonnaliiget. 

September

Septembris vajas eelnevalt kogetu aega ja harjumist. Uusi postitusi ma blogisse ei lisanud, v.a. galerii augustis Kilingi-Nõmmel pildistatud loodusest. Ka septembrikuus käisin palju looduses jalutamas.

vaarikad

Minuga võttis ühendust Ruunawere Postimõis, et teeksin kogu kompleksist kinnisvarafotod. Samuti pildistasin nende kodulehe tarbeks täiesti uut, kollast sviiti.

Ruunawere postimõis kollane sviit

Oktoober

Oktoobris külastasin Eesti Fotokunstimessi ning sel aastal peamiselt tervisetoodete rohkusega üllatanud Ilumessi.

fotokunstimess

synlab

Samuti pildistasin armsat noort perekonda, kes oli kingituseks saanud minu fotosessioonide kinkekaardi. 

pere pildistamine tallinnas

Eestimaale jõudis sügis ja loodus muutus eriti värviküllaseks (vaata seda ilu galeriist).

sügis värvilised lehed

November

Novembris pildistasin rohkem kinnisvara, siin on näiteks ühe õigusbüroo kontori pildid.

kinnisvara fotod

Detsember

Detsembris alustasin oma uut ettevõtmist www.fotokaart.ee. Minul ja loodusfotograafist isal (Peep Loorits) on aastate jooksul palju fotosid kogunenud. Niisiis mõtlesime, et võiksime neid tabamusi ka teistega jagada. Eestimaa looduse piltidega fotokaardid, fotoklaasid ja seinapildid on esimesed tooted, millega paar viimast kuud tegelenud olen. Fotokaardid sobivad hästi õnnitluskaartideks (nt ümbriku vahel kinkimiseks). Fotoklaasid ja seinapildid on kaunid sisekujunduselemendid või kingitused.

Detsember oli seetõttu äärmiselt intensiivne ja töine, kuid kogu see vaev tasus end kuhjaga ära. Käisin tervelt kolmel jõululaadal neid tooteid tutvustamas (meeletult suhtlemist ja palju vahvaid inimesi). Kaardid olid jõulude eel müügis Tallinnas Solarise keskuses ning Tartus Lõunakeskuses. Hetkel on fotokaarte ja fotoklaase võimalik lisaks kodulehele soetada ka Peterburi tee Büroomaailmast.

fotoklaas jõulukink

Peagi on oodata uusi huvitavaid tooteid ja tootearendusi. Kes soovib asjaga kursis olla, saab liituda Fotokaart.ee facebooki lehega.

fotopostkaartide-komplekt

KOKKUVÕTE

Käesolev aasta pani mind perekonna olemasolu, ühtsust ja toetust veelgi tänulikuma pilguga vaatama. Kurvad sündmused panid mind ka aega teistmoodi hindama. Aeg on piiratud, seega on oluline mõista, et midagi tähtsat ei tohiks edasi lükata ega ütlemata jätta. On tähtis, et veedaksime piisavalt aega oma lähedaste ja kallite inimestega.

Tänan kõiki, kellega sel aastal koostööd tegin! Peamiselt keskendusin toodete, ürituste ja kinnisvara pildistamisele. Tehtud sai palju erinevaid foto- ja disainiprojekte. Samuti olen tänulik kõikidele Fotokaart.ee klientidele ja jälgijatele - uuel aastal arendan asja kindlasti edasi!

Meeleolukat aastavahetust!

Ole minu tegemistega kursis:  Facebook  |  Instagram  |  Youtube

Comments

comments