Category: WRITING

14 FAKTI MINU KOHTA / 14 FACTS ABOUT ME

Vahel satub siin blogis kunsti ja loomingu sekka ka mõni eluline postitus (leia need esilehelt kategooria "writing" alt). Et lugeja saaks veidi parema aimduse, kes on see kunstihing, kes neid postitusi teeb, jagan täna 14 fakti enda kohta.

Sometimes a few personal posts happen in this mostly art related blog too (see them under the "writing" category). Today I will share 14 facts about me so that you can understand the creative soul behind those blog posts a bit more.

1. Minu esimesed kaameraklõpsud said tehtud kunagi puberteedieas suhtlusportaali rate.ee jaoks. Neid pilte oli vaja ka töödelda, sest tol ajal oli sealseks iluideaaliks näod ära udustada. Mõne aja pärast püüdsin juba loomingulisemalt läheneda ja nii mõnigi foto sattus ka sealse keskkonna eriliste rubriiki. Sealt sai alguse ka teistele inimestele piltide töötlemine, mis kasvas lõpuks välja "normaalseks" töötlemisoskuseks ja kõik see pani aluse minu fotograafia teekonnale.

My photography journey began in my teenager years, when I posted photos to an Estonian website rate.ee. I soon started to get more creative and ended up editing photos for other people too. 

2. Olen koordineerija tüüpi ja üsna põhjalik. Mulle meeldib, kui kõik on hästi organiseeritud ja kujuneb plaanipäraselt. Näiteks, võib kindel olla, et järgmise päeva riided ja vajalikud asjad on mul juba eelmisel õhtul valmis pandud jne.

I am a coordinator and thorough type of a person. I  enjoy when everything goes according to a plan. 

3. Mind huvitavad psühholoogia ja eneseanalüüsi teemad. Inimene üleüldiselt - miks ta selline on, miks ta nii käitub jne. JUNG isiksusetüübi testi tulemuse kohaselt olen INTJ. Kui uskuda statistikat, esineb sellist kombinatsiooni vaid 0.8%-l testi teinud inimestest. Erak?

I like psychology and self-analysis topics. Also people in general - why do they act the way they do. According to JUNG personality test I am the INTJ, which is a rather rare combination.

4. Kuigi tegelen palju teiste inimeste pildistamisega, eelistan ma enamasti ise mitte pildile jääda. Pilte saab muidugi aeg-ajalt tehtud, kuid avaldamiseni need enamasti ei jõua. Facebooki viimane profiilifoto oli muutmata 3 aastat järjest. Selfie'dest pole samuti mõtet rääkida.

Although I take photos of other people all the time, I myself prefer to stay behind the camera, not in front of it. No point of mentioning selfies either.

5. Mitte miski ei suuda minus nii võimsat emotsiooni tekitada, kui ülihea muusika. Paljud ilmselt ei tea, et oleksin ka ise suure tõenäosusega muusikuks hakanud, kui poleks ühel hetkel kannapööret teinud ja hoopis majandusvaldkonda õppima läinud. Kunagi mängisin klassikalist flööti. Praegu olen muusikaga seotud aga hoopis läbi rock-muusikat viljeleva bändi, kus laulan. Ei saa muusikast üle ega ümber. Keda huvitab, saab minu osasid lemmiklugusid kuulata youtube'i playlistist.

Good music can give me awesome emotions. Many of you probably don't know that I played classical flute in the music school and would have become a musician if I hadn't changed this path of mine. I decided to study economics instead and left music as a hobby. Today I am a singer in a rock band. Here you can listen to some of the music I like.

6. Mind huvitavad astroloogiateemad. Siinkohal ei pea ma silmas neid kollaste ajakirjade lõpulehtedel olevaid fantaasiaküllaseid päevahoroskoope, vaid süvitsi minevaid sünnihoroskoope jms. Juba lapsena lugesin läbi ühe oranžide kaantega paksu tähemärkide raamatu ja püüdsin sealt minu elus figureerinud isikutega paralleele tuua. Ise olen sündinud draakoni aastal ja vähi tähtkujus.

I am interested in astrology related topics. My Zodiac sign is cancer and I was born in the year of the Dragon.

7. Armastan üle kõige kodus olla ja olen hästi perekeskne inimene. Nii hästi, kui kodus, ei tunne ma end tõesti mitte kuskil mujal.

I love to spend time at home and I am very family orientated. There is no place like home.

8. Ma ei tarbi alkoholi. See oli paar aastat tagasi täiesti lambist vastu võetud otsus. Enne seda otsust ei tarbinud ma aga ka eriti alkoholi, seega elu just eriti palju sellest ei muutunud.

I don't drink alcohol. It was a decision I made some years ago, but it didn't change my life very much, because I didn't drink much alcohol before either.

9. Olen suuuuuur vannifänn! Vahel unustan end vanni ka lugema ja nii võib kuluda seal lausa paar tundi (no kidding!).

I love taking a bath. Sometimes I forget myself to read there and spend a few hours in the bath.

10. Umbes 80% minu garderoobist on mustades, valgetes või hallides toonides. Kui üritan poodi millegi värvilise jahile minna, tulen sealt enamasti ikka mõne musta, valge või halli esemega välja. Siiski, viimasel ajal olen teinud edusamme ning lemmikute hulka on lisandunud ka Eesti lipu sinine toon.

About 80% of my wardrobe consists of either black, white or gray colours. 

11. Olen multitaskersada veebiakent korraga lahti, mitu vestlust käimas, mitu projekti töös jne.

I am a multitasker - many projects going on, windows opened, conversations happening at the same time.

12. Mulle meeldib kirjutada. Kooliajal olin sõbralikes suhetes õigekeele, korrektse lauseehituse ja -vormistusega. Mina olin see 1%, kellele meeldis kirjandeid kirjutada. Kuigi vahel kuulen siiani mõne kirjareegli puhul peas emakeeleõpetaja häält ("kontsertide, metspartide!"), hakkavad reeglid siiski vaikselt ära ununema. Internetipõhine ÕS on sel puhul hea asi. Ühtlasi on mul sümpaatia väga hästi kirjutavate inimeste suhtes. Vahel võin e-kirjast isiksuse kohta nii mõndagi märkimisväärset välja lugeda.

I like to write. I was one of those few people who liked to write essays at school. I also feel sympathy for people who can write well. Through writing I can often understand the character of a person who has written me a letter.

13. Olen maailmaparandaja tüüpi ja väga empaatiline. Ei talu ebaõiglust, kellelegi liiga tegemist, kannatuste nägemist jne. Tahaksin, et kõikidel oleks hea olla.

I am empathic and can't stand unfairness or hurting someone. I wish that everybody could feel allright.

14. Püüan hea kogemuse või teeninduse eest alati tänu avaldada. See on miski, millele viimastel aastatel rohkem tähelepanu pööranud olen. Siiras tänamine ei maksa midagi, kuid võib kellegi jaoks väga olulist mõju avaldada.

I try to say thank you more often when I have a good experience. Saying thanks doesn't cost anything but can really have an important influence on someone.


Comments

comments