Category: WRITING

MINU AASTA 2015 (IN ESTONIAN)

Aasta lõpp on ikka kokkuvõtte tegemise aeg. Mõtlesin, et teen oma aastast ka ise väikese ülevaate, et hiljem oleks hea meenutada. Et oleks huvitavam, lisasin mõned eredamalt meelde jäänud sündmused igast kuust.

Jaanuar

Külastasin Vihula mõisa, mis on juba iga-aastaseks traditsiooniks saamas. Ilm oli lumine ja karge ning fotomeenutusi sellest saab vaadata siit: https://anneliloorits.com/vihula-mois-vihula-manor.

Veebruar

Valmis minu uus kodulehekülg (http://www.anneliloorits.com), mille tehnilise poole teostuse eest olen väga tänulik sõbrale.

Märts

Avasin Instagrami konto, kuhu postitan enamasti kunstilisemaid pilte: https://www.instagram.com/anneliloorits.

Tegin disainitööd, muuhulgas kujundasin logo ühele tütarlastekoorile: https://anneliloorits.com/logo-koorile-logo-for-a-choir.

LOGO

Üliõpilasselts Põhjala korraldas juba 16. korda akadeemiliste organisatsioonide teatrifestivali, mis kandis sel aastal nime “Maagiline muinasjutuöö”. Käisin seda üritust pildistamas ja galeriid saab vaadata siit: https://anneliloorits.com/teatriohtu-pohjadraama-2015-theatre-night.

Põhjadraama

Aprill

Külastasin sugulaste talu Hiiumaal ja nautisin vaikust ja looduse ilu: https://anneliloorits.com/hiiumaa.

Hiiumaa

Mai

Pildistasin suvise fotoseeria eesti-inglise noorteajakirjale YU magazine: http://www.yu.ee/fashion-shoot-summer-full-of-colours. Meil oli selle seeria pildistamisel modell Emilia-Elizabethiga väga hea koostöö, millest kirjutasin lähemalt siin: https://anneliloorits.com/soc-makingof.

emilia-elizabeth

Toimus ka iga-aastane suursündmus ERKI moeshow, kus käisin pildistamas. Vaata backstage pilte siit: https://anneliloorits.com/erki-moeshow-2015-backstage.

erki moeshow

Suursündmuseks oli ka Lennart Mere Konverentsil ajakirjaniku Heikki Hakala ja NATO asepeasekretär Alexander Vershbow intervjuu pildistamine, mille tulemus avaldati Soome ajalehes Nykypäivä. Vaata lähemalt siit: https://anneliloorits.com/lennart-meri-konverents-lennart-meri-conference.

Lennart Meri Konverents

Juuni

Aasta üks suursündmusi oli minu jaoks pulma pildistamine. Varem olin fotograafi assisteerinud, kuid see oli esimene kord, kui pildistasin üksinda täispika päeva. Emotsioonid olid loomulikult võimsad ja sellega algas minu jaoks justkui uus ajajärk fotograafia mõttes - olen nüüdsest ka pulmapildistamisele avatud. Maariti ja Raini pulmagaleriid saab vaadata siit: https://anneliloorits.com/maarit-rain.

pulmapildid

Teine vägevaid elamusi pakkuv üritus oli uue Volvo XC90 ja moedisainer Lilli jahilo uue kollektsiooni esitlus Kultuurikatlas. See jättis nii hea mulje just suurepärase korraldustöö tõttu. Kõik oli viimse detailini läbi mõeldud - suupistete kvaliteedist ja meelelahutusest kuni hästiviimistletud esitlusteni. Vaata pilte siit: https://anneliloorits.com/volvo-xc90-esitluspidu/ ja siit https://anneliloorits.com/lilli-jahilo-resort-201516.

volvo esitlus

Juuli

Kohtusin esimest korda sugulasega, kes on terve elu Ameerikas elanud ja kellega kontakt seni puudus. Vanaisa kaksikvenna tütretütar otsis mu pere üles ning tuli koos abikaasaga Eestisse meiega kohtuma. Üllatus oli suur ja sellest kujunes hästi tore nädal.

Samuti oli juulis palju vahvaid fotosessioone, millest mõned olen ka blogis avaldanud (vaata blogis kategooria "Photo" alla).

emma-nora

August

Võtsin nädalakese puhkust ning külastasime natuke suurema seltskonnaga Saaremaad. Täpsemalt ööbisime sellises puhkekeskuses: https://anneliloorits.com/pulga-puhkekeskus-saaremaal.

Nässuma Pulga puhkekeskus

Samuti toimus palju toredaid fotosessioone, millest osad on ka blogis kajastatud.

Perepildid

 

September

Külastasin Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis üleval olnud näitust "Uus Põhjamaade moeillustratsioon II" ning olin sellest lummatud. Enamik töödest meeldis mulle tohutult ning seda näitust vaadates tundus mulle, et lausa ahmisin kunsti. Samuti külastasin ka kahte sama ürituse raames toimunud moeillustratsioonide töötuba (juhendajateks Kätlin Kaljuvee, Mads Berg ja Anu Samarüütel). Ülevaadet ja pilte saab vaadata siit: https://anneliloorits.com/uus-pohjamaade-moeillustratsioon.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Pildistasin esimest korda ristimise tseremooniat armsas Keila puukirikus. Toimus mitmeid toredaid fotosessioone.

Perepildid, Kärt ja Mario

Oktoober

Oktoober oli tõeline rändamise kuu. Esiteks külastasin Riiat ja sealset kaunist vanalinna, mille kohta tegin ka postituse: https://anneliloorits.com/nadalavahetus-riias-weekend-in-riga.

Riia art nouveau

Samuti käisin Itaalia reisil. Külastasin seal muuhulgas ka EXPO maailmanäitust (vaata pilte siit: https://anneliloorits.com/eesti-expo-2015), kus Eesti paviljon võitis disaini kategoorias pronksmedali. Samuti külastasin Veneetsiat, mis oligi sama romantiline, kui piltidelt paistab ja mille kohta tuleb varsti ka blogipostitus.

expo eesti

Samuti toimus Tallinn Fashion Week, kus pildistasin Kuldnõela galat. Kõiki postitusi saab vaadata blogist, kuid üks mu lemmikkollektsioone oli Aldo Järvsoo oma: https://anneliloorits.com/tallinn-fashion-week-aldo-jarvsoo.

Aldo Järvsoo

November

Novembris toimus minu elu esimene esinemine bändiga. Võtsin julguse kokku ja laulsin suurema hulga inimeste ees, mis oli minu jaoks, peab tunnistama, suur eneseületus. Esinesime üliõpilasselts Põhjala aastapäeva afterpartyl ja esitasime rokklugusid. Olime paar kuud selle nimel proove teinud. Bändi kuuluvad lisaks lauljale veel kaks elektrikitarristi, basskitarrist ja trummar. Publik laulis ja tantsis kaasa, mis tegi esinemise muidugi palju vabamaks. Emotsioonid olid võimsad.

12310006_1253703027988544_1909797272883650666_o

Detsember

Kujundasin uue visiitkaardi: https://anneliloorits.com/uus-visiitkaart-new-business-card.

visiitkaart

Minu jaoks oli ehk kõige olulisem otsuse ja valikute tegemine selles osas, et saan nüüd edaspidi fotograafiale ja disainile veel rohkem tähelepanu pöörata.

Kokkuvõte

Toredaid fotosessioone ja pildistamisi on olnud aastaringselt, suur aitäh kõikidele, kes minu kaamerasilma ette tulnud. Samuti pildistasin paljusid veebiajakiri Femme salongiõhtuid, mis on huvitavate külaliste tõttu alati väga inspireerivad olnud. Aastaringselt pildistasin ka Eesti tänavamoodi, mis avaldati ka veebiajakirjas Femme: http://www.femme.ee/?s=anneli+loorits.

tänavamood

Minu tegemistega saab lisaks blogile kursis olla ka siin:

Facebook: http://www.facebook.com/annelilooritsphotography

Instagram: https://www.instagram.com/anneliloorits

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UChq3lEVdDUze92_u61pTwxw

On olnud edukas aasta ning olen tänulik! Uuel aastal toimub mõningaid muudatusi just fotograafia ja disaini valdkonnas, kuid kõigest lähemalt omal ajal. Soovin kõigile meeleolukat aastavahetust ja veelgi paremat uut aastat!

Anneli

Comments

comments